Manhattanská realitní kancelář přijímá bitcoin jako digitální prostředek směny za nemovitosti. Důvodem je její zvyšující se hodnota.
Jeden developer, který doufá v kapitalizaci na nedávném boomu digitálních měn je Ben Shaoul z Magnum Real Estate Group.
Shaoul řekl deníku The Express:
„Byli jsme osloveni kupcem, který již po mnoho let shromažďoval bitcoiny a měl zájem o jejich použití ke koupi nemovitosti.“
Od té doby byli již další dva nebo tři zájemci, kteří oslovili developera se zájmem o koupi luxusního bytu za kryptoměnu. Ceny za tyhle nemovitosti jsou v rozsahu od 700 tisíc do 1,5 milionů dolarů. S rostoucími cenami na poli kryptoměn stále více vlastníků nemovitostí obrací svoji pozornost na tento trh. Bylo zaznamenáno někoolik případů, kdy vlastníci, již prodávají svoji nemovitost s možností platby v bitcoinech.
Minulý měsíc, vila v Notting Hill v Londýně byla vystavena k prodeji s poptávkovou cenou 17 milionů dolarů. V tomhle případě však prodávající akceptuje pouze bitcoin. Minulý týden byl hlášen další případ, kde 49letý muž vystavil dům za 80 tisíc liber s možností platby digitální kryptoměnou.
Volatilita kryptoměn
Ačkoliv trh o sobě dokazuje, že je atraktivním pro potenciální kupce a prodejce, je s ním spojené i veliké riziko. To spočívá ve volatilitě kryptoměn, která se mění na denní bázi. Tohle bylo evidentní o víkendu, kdy po výstupu na 7 800 dolarů hodnota bitcoinu klesla na 5 500 dolarů poté, co oznámili zrušení plánovaného SegWit2x upgradu.
I přes tohle všechno se Shaoul, který sám bitcoiny vlastní, neobává rizik a dodává, že kryptoměnový trh je volatilní stejně jako akciový trh.
Řekl:
„Přestali byste investovat na akciovém trhu? Ne, nepřestali. Každý člověk bude sám zvažovat riziko, zda investovat do bitcoinu.“
Od založení své společnosti byl dle sebe vždy agresivním hráčem, který věří, že přijetím digitální kryptoměny on a jeho společnost získává náskok před ostatními, kteří pokračují v dělání věcí „old-school“ metodou.
Aktuální situace na trhu
Zatímco jiné země si stále více osvojují trh digitálních měn, jako např. Japonsko, Spojené státy americké zůstávají pozadu. Podle Davida Johnsona, výkonného ředitele a spoluzakladatele kryptoměnové platformy Latium, se Amerika stane poslední zemí, která se ponoří do regulování digitálních měn.