Bitcoin, Coinbase, ETF

Události Bitcoinu a dalších kryptoměn

Za poslední týden se Bitcoin Fear and Greed index dostal na hodnotu 11, což je nejnižší hranice od roku 2018. U Fear and Greed indexu 100 znamená maximální greed – chamtivost a 0 absolutní fear – strach. Podle posledního vývoje kryptoměn byl investorský sentiment velmi negativní. Avšak otevřením nového týdne se index dostal na úroveň 30, což signalizuje mírné zlepší a postupný návrat k normálu.

Bitcoin zahájil týden celkem kladně, když prorazil rezistenci a dostal se na 10700 USD. Po dlouhé době se dařilo i Altcoinům. Minulý týden například Ripple zaznamenal dvoučíselnou procentuální ztrátu, avšak v pondělí ráno udělal 10%. ETH po výrazném propadu 14. srpna se vrací pomalu k hranici 200 USD. Litecoin po halvignu se dostal do downtrendu, kdy se dostal až na hranici 71 USD. Nejvyšší hodnota Litecoinu byla 145, což značí, že se LTC propadl od letošního maxima o 50%. Dnes se však dostal zpátky k 80 USD.

Coinbase zaznamenává markantní přísun institucionálních peněz do Bitcoinu

V květnu roku 2018 akvizovala jedna z největších burz Coinbase Xapo platformu za 55 milionu USD. Současně je celkový spravovaný kapitál díky této akvizici na hodnotě 7 miliard USD. V nedávné zprávě jsme informovali, že největší kryptoměnový hedgefond Grayscale zaznamenal největší přísun kapitálu od svého založení. (Tyto zprávy tedy naznačují postupné zapojování institucionálních investorů do kryptotrhu). Podle časopisu Fortune se Coinbase podařilo díky této nové platformě dostat pod správu 514 000 Bitcoinů. (Při současné hodnotě Bitcoinu spravují 5,4 mld. USD) Pokud by Coinbase dokázala přetáhnout veškeré klienty Xapo, počet vlastněných Bitcoinů by se dostal na 860 000 (9,2 mld. USD), což představuje 4% veškerých vytěžených Bitocinů.

SEC se opět nevyjádřil k vytvoření ETF odložil schválení na září – říjen

Komise pro cenné papíry opět odložila schválení Bitcoinového etf. Již dlouhou dobu se snaží americké společnosti vytvořit Bitcoinové etf, jenže neúspěšně. Na začátku roku 2019 se pokoušeli například Bitwise Asset management, který je součástí NYSE Arca a VanEck pod CBOE. Podle nových informací se Wilshare Phoenix Funds pokouší vytvořit fond, který bude hedgovat kryptoměny americkými dluhopisy. Komise pro cenné papíry neustále tvrdí, že kryptoměny slouží pro podvodné obchody a jsou silně manipulovány.