Lidé

Bc. Adam Kubina, MBA

Manager Kryptofondu

Adam vystudoval mezinárodní školy v Taipei a v Praze zaměřené na mezinárodní obchod a diplomacii. Je spoluzakladatelem společnosti Dluhopisomat.cz, ředitelem v prvním středoevropském privátním fondu Kryptofondu a věnuje se rozvoji investiční skupiny Comfort Finance Group CFG. Aktivně se angažuje a přednáší na téma mezinárodní obchod v Taipei, Bruselu nebo Moskvě.

Jiří Karpjak

Chief Analyst

Jiří se těžbě a obchodování kryptoměn věnuje od roku 2016, přičemž poslední rok věnuje pozornost hlavně využití smart contracts v právu silně podhodnoceným kryptoměnovým startupům.

Ondřej Hovorka

Analyst

Amin Ashhab

Analyst

Amin je studentem Vysoké školy ekonomické v Praze se zaměřením na Bankovnictví a pojišťovnictví. Do kryptoměnového světa přišel v roce 2017 a od té doby se o tento obor aktvině zajímá.

Petr Hotovec

Analyst

Petr je studentem posledního ročníku magisterského studia v oboru Právo a právní věda na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a bakalářského studia v oboru Ekonomických teorií na Fakultě Sociálních věd Univerzity Karlovy. Kryptoměnám se věnuje již několik let. Před prací pro Kryptofond jsem několik let podnikal v oblasti turistického ruchu a také pracoval v mezinárodní právní kanceláři.

JUDr. Ing. Andrej Štaňko, Ph.D.

Spoluzakladatel

Andrej vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a Vysokou školu ekonomickou v Praze. V průběhu let působil v mezinárodní právní kanceláři. Na počátku roku 2015 se stal zakládajícím členem advokátní kanceláře AK Vinohradská a věnuje se rozvoji investiční skupiny Comfort Finance Group CFG.

Ing. Petr Cimala

Spoluzakladatel

Petr vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. V průběhu let aktivně investoval na světových akciových trzích a věnoval se rozvoji podnikalteských projektů. Je jedním ze zakladatelů Klubu investorů a podílel se na vzniku fondu kvalifikovaných investorů Charles Bridge Global Macro Fund. Aktuálně se plně věnuje rozvoji investiční skupiny Comfort Finance Group CFG.

Advokátní kancelář Vinohradská 

Právní služby & Compliance

Advokátní kancelář Vinohradská poskytuje precizní právní služby převážně podnikatelům a obchodním korporacím, a to jak z České republiky, tak i ze zahraničí. Silný akademický základ, praktické zkušenosti a právně-ekonomické smýšlení jsou východiskem unikátního řešení i těch nejsložitějších právních překážek.  

O Kryptofondu

„Myšlenka Kryptofondu se začala rodit na počátku roku 2016, kdy jsme chtěli do kryptoměn zainvestovat vlastní peníze. Narazili jsme však na několik problémů, z nichž nejzávažnější byl bezpečné uložení nakoupených coinů. Po analýze možností jsme vyvinuli metodiku bezpečného a zároveň flexibilního obchodování a skladování kryptoměn.

S úskalím bezpečnosti se v našem okolí potýkalo spousta lidí, proto jsme se rozhodli, že naši metodiku zpřístupníme i veřejnosti. Tak vznikl dne 29. května 2017 první středoevropský Kryptofond.“

Andrej Štaňko

spoluzakladatel Kryptofondu

Náš příběh se datuje k polovině roku 2016, kdy jsme chtěli zainvestovat větší finanční obnos do kryptoměn. Narazili jsme však na několik problémů, z nichž nejzávažnější bylo bezpečné uložení nakoupených kryptoměn. Hledali jsme na trhu partnera, kterému bychom důvěřovali natolik, abychom mu svěřili naše finanční prostředky. K našemu překvapení jsme žádného takového nenašli, a to byla doba, kdy se zrodila myšlenka prvního českého Kryptofondu. Od té doby se náš tým značně rozšířil a dnes již spolupracujeme s předními českými a zahraničními experty v oblasti kryptoměn.

Se stejnými problémy se potýkala spousta lidí z našeho okolí, a proto jsme se rozhodli, že náš soukromý fond zpřístupníme kvalifikovaným investorům. Tak vznikl dne 29. května 2017 první středoevropský Kryptofond.

 

Kryptofond je členem finanční skupiny Comfort Finance Group CFG, která působí na českém trhu od roku 2012. Jádro aktivit skupiny tvoří licencovaný nebankovní poskytovatel spotřebitelských úvěrů a nemovitostní společnost CFG Real Estate, která se specializuje na výkupy a pronájmy rezidenčních nemovitostí. Od poloviny roku 2017 skupina posiluje svou pozici v oblastech IT a fintechových projektech.

Naše mise je spojovat privátní investory s rychle rostoucím odvětvím kryptoměn.

Držíme diverzifikovaný koš kryptoměn, který navrhuje investiční výbor tvořený špičkami v oboru. Cestu ke kryptoměnám známe – podílíme se na silném růstu odvětví.

31. 1. 2018 / Tisková konference Kryptofond.cz

Video rozhovory a Kryptofond

Kryptofond v médiích

e15.cz | Bitcoin si výsadní postavení mezi virtuální měnami prozatím udrží, tvrdí šéf Kryptofondu Štaňko

e15.cz | Nálada vůči bitcoinu je teď negativní, období se ale střídají, říká spoluzakladatel Kryptofondu

iHned.cz | V Česku vznikl první fond, který bude investovat do kryptoměn. Zhodnocení Kryptofondu má být minimálně 30 procent ročně

roklen24.cz | První český Kryptofond. Poradí s investicemi, ochrání před hackery

investicniweb.cz | První fond v Česku umožňuje investici do kryptoměn

finance.cz | První fond v Česku umožňuje investici do kryptoměn

euro.cz | První fond v Česku umožňuje investici do kryptoměn. Očekává výnos přes 30 procent

aktualne.cz | První fond v Česku nabídne investici do kryptoměn. Výnosy mohou překonat 30 procent

ceskenoviny.cz | První fond v Česku umožňuje investici do kryptoměn

novinky.cz | V Česku vznikl první fond zaměřený na investice do virtuálních měn

e15.cz | Slibné výnosy, nemalá rizika. V Česku vznikl první fond zaměřený na kryptoměny

investicniweb.cz | Investorský magazín: První český fond zaměřený na kryptoměny

montyrich.cz | První kryptoměnový fond ve střední Evropě byl spuštěn v Česku!

investujeme.cz | První Kryptofond přichází do Česka. Není ale pro každého

zlato.cz | První fond v Česku umožňuje investici do kryptoměn

mesec.cz | První fond v Česku láká na investice do bitcoinu. Potřebujete alespoň milion

businessworld.cz | První fond ve střední Evropě pro investice do kryptoměn

irozhlas.cz | V Česku vznikl první fond umožňující investici do kryptoměn, očekává výnosy nad 30 procent

cfoworld.cz | První fond ve střední Evropě pro investice do kryptoměn

finweb.hnonline.sk | V Česku vznikol prvý fond zameraný na investície do virtuálnych mien

ekonomickymagazin.cz | V ČESKU BYL SPUŠTĚN PRVNÍ FOND UMOŽŇUJÍCÍ INVESTICI DO KRYPTOMĚN