Hlavní srpnové novinky

Kauza Bitfinex a Tether se odkládá o 90 dní

Díky tomuto odkladu bude trvat investigace mnohem déle, než se očekávalo. Bitfinex se u soudu odvolal, že soud není v právu, protože Tether není brán ani jako komodita ani jako cenný papír. Dále se odvolával na to, že Tether je samostatná společnost a má úplně jiný gro business jako Bitfinex.

Yield na evropských dluhopisech se dále propadá

Minulý týden Evropská Centrální Banka prohlásila, že teď úrokové míry snižovat nebude, ale v blízké budoucnosti ano. Ceny bondů eurozóny raketově vystřelily vzhůru, ale zároveň výnosy se prudce propadly. Například německý 10ti letý bond se propadl o 380% nebo slovenský dokonce o 580%.

Události Bitcoinu a dalších kryptoměn

Za poslední týden se Bitcoin Fear and Greed index dostal na hodnotu 11, což je nejnižší hranice od roku 2018. U Fear and Greed indexu 100 znamená maximální greed – chamtivost a 0 absolutní fear – strach. Podle posledního vývoje kryptoměn byl investorský sentiment velmi negativní. Avšak otevřením nového týdne se index dostal na úroveň 30, což signalizuje mírné zlepší a postupný návrat k normálu.

Coinbase zaznamenává markantní přísun institucionálních peněz do Bitcoinu

V květnu roku 2018 akvizovala jedna z největších burz Coinbase Xapo platformu za 55 milionu USD. Současně je celkový spravovaný kapitál díky této akvizici na hodnotě 7 miliard USD. V nedávné zprávě jsme informovali, že největší kryptoměnový hedgefond Grayscale zaznamenal největší přísun kapitálu od svého založení. (Tyto zprávy tedy naznačují postupné zapojování institucionálních investorů do kryptotrhu). Podle časopisu Fortune se Coinbase podařilo díky této nové platformě dostat pod správu 514 000 Bitcoinů. (Při současné hodnotě Bitcoinu spravují 5,4 mld. USD) Pokud by Coinbase dokázala přetáhnout veškeré klienty Xapo, počet vlastněných Bitcoinů by se dostal na 860 000 (9,2 mld. USD), což představuje 4% veškerých vytěžených Bitocinů.

BitMEX

Burza BitMEX patří mezi současné největší kryptoměnové burzy na světě. BitMEX díky své velké páce x100 přitáhl velké množství spekulantů díky čemuž permanentně dosahoval objem obchodů přes 1 miliardu dolarů denně (Burza BitMEX slouží pouze pro obchodování s futures kontrakty na Bitcoin, nikoliv samotný Bitcoin).

Podle poslední zprávy firmy TokenAnalyst odešlo z Bitmexu právě kvůli zásahu amerických úřadů zhruba $530 milionu.

Dceřinná analytická firma Ceteris Paribus komentovala zprávy dne 4. srpna s tím, že BitMEX nikdy nezažil větší odliv kapitálu, než 100 milionů dolarů za jediný měsíc. Během celého roku 2018 činil celkový odliv 1,3 miliardy dolarů. Dále Ceteris dodala, že BitMEX se ještě nikdy nesetkal s měsícem, kde by ztrazil více kapitálu než získal. Během jednoho dne burza zaznamenala outflow Bitcoinů v hodnotě 83 milionů dolarů, zatímco získala pouze 12 milionů dolarů.