Investice do kryptoměn se rozrůstají

Většina kryptoměnové komunity napjatě očekává zprávy ohledně zamítnutí či schválení prvního bitcoinového ETF. Objevila se velice pozitivní zpráva pro všechny držitele virtuálních měn. Zpráva se týká historicky první možnosti investovat do Bitcoinu pomocí regulovaných ETN nástrojů pro americké občany. Investovat je možné od 15. srpna, a to prostřednictvím Bitcoin ETN, který je poskytován společností CoinShares Holdings, LTD v rámci produktu Bitcoin Tracker One.

Produkt, jenž je ve Švédsku plně regulován a již od roku 2015 se obchoduje na Nasdaq Stockholm exchange, nově nabízí kotaci prostřednictvím amerického dolaru. To umožňuje americkým investorům vstup do regulovaného a bezpečného prostředí kryptoměn skrz takzvané F akcie. Nákup těchto akcií je možný v amerických dolarech. Uhrazení a zúčtování proběhne ve švédské koruně.

 

 

Takřka ihned po zveřejnění této zprávy přišly pozitivní ohlasy celé krypto komunity. Sám výkonný ředitel CoinShares prohlásil, že daná událost je velkou výhrou pro Bitcoin. Dále se k Bitcoin ETN vyjádřil například Tommy Lee, spoluzakladatel a hlavní analytik společnosti Fundstrat, který poukázal především na podobnost mezi nákupem Bitcoinu pomocí nástrojů ETN a dlouho očekávanými fondy ETF.

ETN (Exchange traded notes) jsou dluhové investiční nástroje. Podobající se například dluhopisům, emitované především velkými institucemi s vysokým ratingem, a proto se považují za poměrně bezpečné investice. Nevýhodou může naopak být kreditní riziko a bankrot emitenta.