Bratři Winklevosovi spouští regulovaný stablecoin!

Kryptoměny jsou dnes neodmyslitelně spojeny s vysokou volatitlitou. Prakticky každý den se v tomto odvětví setkáváme s pohyby v horizontu desítek až stovek procent. Můžeme tedy s jistotou konstatovat, že kryptoměny rozhodně nejsou stabilním prostředím. Právě vysoká volalitila je jedním faktorů, jenž se příčí s požadavky stabilní měny, na což poukazují především kritici digitálních měn. Tento problém by měl být vyřešen dozráním trhu a následným zvýšením celkové kapitalizace. Jsou zde však i jedinci pro něž je volatilita naopak důvodem vstupu do světa kryptoměn. Jedná se zejména o spekulanty, obchodníky a tradery, kteří se nezajímají primárně o cenu aktiva ale především samotné cenové pohyby.

Vysvětlení Stablecoinů

Právě díky problému volatility vznikly takzvané stable coiny. Jde v podstatě o kryptoměny, jenž využívají všechny výhody technologie blockchainu, ovšem bez výše zmíněné vysoké volatilty, kterou řeší 100% krytím v poměru 1:1 jinou měnou, například dolarem. V současné době již máme na trhu mnoho stablecoinů, asi nejpopulárnějším z nich je Tether (USDT), který si od svého vzniku prošel řadou kontroverzí a podezření. S celým projektem přišla kryptoměnová burza Bitfinex, která čelila již několika obviněním v souvislosti s tím, že Tether není zcela krytý dolarem, což by znamenalo, že si Bitfinex tiskne nekryté peníze, čímž uměle zvyšuje kapitalizaci Bitcoinu a celého trhu. Žádné obvinění se sice prozatím nepotvrdilo, ovšem okolo Tetheru (USDT) visí stále mnoho otazníků.

Aktuální informace

Nedávno se však objevila velice pozitivní zpráva pro celý kryptoměnový svět. Jedná se o informaci ohledně vytvoření nového stable coinu pod názvem Gemini dolar (GUSD). Za projektem, který poběží na sítí Ethereum, stojí burza Gemini, jenž byla založena bratry Winklevossovými. Pro celý trh je tato událost velkým milníkem, jelikož Gemini dolar (GUSD) je první regulovanou kryptoměnovou mincí na světě, přičemž licence jí byla udělena Ministerstvem financí státu New York. Někteří odborníci se domnívají, že právě tato událost může celý kryptoměnový trh v čele s Bitcoinem dostat z již téměř rok trvající krize. Zda mají pravdu či nikoliv nedokáže dnes nikdo s určitostí říci, jediné, co nám tedy zbývá, je počkat si na odpověď a přesvědčit se sami.