Hlavní události za červen, Libra

Bitcoin se za měsíc květen zhodnotil celkem o 26%. Celková tržní kapitalizace je současně 355 miliard USD. Bitcoin dominance je nyní na 69%. Díky tomu altcoiny neustálé ztrácí svou hodnotu a například druhé největší Ethereum (v páru BTC) se dostalo na své nejnižší minimum za posledních 20 měsíců.

Libra

Facebook vydal whitepaper ohledně své nové kryptoměny Libra. Samotná Libra nemá mít pohyblivý kurz jako například Bitcoin nebo Litecoin, ale má se chovat jako stable coin například Tether. Samotná Libra má být navázaná na různé fiat měny (můžeme zde spekulovat v porovnání s mezinárodním měnovým fondem). Kongres Spojených států amerických však Libru trdě odmítá a netají se tím, že se bude snažit celý vývoj Libry zastavit. Akcie Facebooku (FB) reagovaly nárůstem o 4%.

Facebook čelí velké kritce z různých stran od zveřejnění svého whitepapru Libry. Federální kongres Spojených států amerických se netají tím že pujde tvrdě proti Facebooku a bude se snažit vývoj Libry zastavit. Guvernér fedu Jerome Powell, že Facebook nebude moci Libru vydat dokud nevyřeší veškeré náležitosti spojené s regulacemi. Bratři Winklevossové uvažují o připojení k projektu Libra, i přesto že vedly dlouhé spory s Markem Zuckerbergem ohledně Facebooku.

Binance vydala zákaz na obchodování altcoinů pro americké rezidenty

Kryptoměnová burza Binance,14. června, vydala zákaz na obchodování mnoha altcoinů ve Spojených státech amerických, který má být platný od září tohoto roku. Obchodování určitých altcoinů bude americkým rezidentům zpřístupněno až po vytvoření dceřinné společnosti Binance.

Futures burzy Bitmex a CME překonaly největší volume

CEO Bitmexu Arthur Hayes oznámil že volume na Bitmexu vzrostlo na $11 miliard. Celkový obchodovatelný objem na Bitmexu za minulý rok vzrostl na $1 bilion amerických dolarů. Rekordy dosáhla také největší americká futures burza CME, která ohlásila největší objem dosáhnutý ve futures kontraktech a to $1.2 miliardy.

Coinbase má v plánu otevřít svou vlastní pojišťovnu

Coinbase má v plánu spojení s pojišťovacím gigantem Aon k vytvoření regulované pojišťovny. Pojišťovna by měla v budoucnu řešit problémy ohledně nedostatečného zabezpečení kryptoměnových burz a snížení celkových nákladů na samotnou ochranu. Coinbase a Aon spolu již spolupracovaly v minulosti při zabezpeční Coinbase online peněženek.

Burza Poloniex zavádí směnu fiat peníze za kryptoměny

V úterý Burza Poloniex poprvé představila směnu kryptoměny za fiat, peníze, a to jak z baknovního účtu, tak i skrze kreditní a debetní karty. V roce 2018 burzu Poloniex akvizovala dceřiná společnost od Goldman Sachs Circle za $400 milionu. Poloniex tak reaguje na nedávné představení margin tradingu na největší kryptoměnové burze Binance, burza Bitstamp vytvořila burzu pro americké rezidenty a Bitfinex následuje futures burzu Bitmex a zavedla margin obchody s pákou x100.