Mike Novogratz

Miliardářský býk Novogratz: Do bitcoinu se blíží peníze velkých hráčů

Podle bývalého manažera fondu Fortress Investment Group, bude bitcoin v příštích šesti měsících přijat řadou institucionálních investorů. Mike Novogratz totiž pevně věří, že finanční společnosti začnou nabízet možnost investovat to bitcoinu, které se stane tak jednoduché jako objednávání přes telefon.

 

Na Reuters Global 2018 Investment Outlook Summit v New Yorku, Novogratz, který vlastní 10 % svého čistého jmění v bitcoinech a ethereu, řekl:

„Jakmile to bude takhle snadné, cena bitcoinu nebo etherea bude o dost vyšší. A to je mnohem blíže, než si lidé myslí.“

 

Jako výkonný ředitel Galaxy Investment Partners, společnosti, která sází na kryptoměny, Novogratz ještě minulý měsíc tvrdil, že Jamie Dimon, výkonný ředitel JPMorgan Chase, je „rent-taker“ a že prohraje bitvu proti kryptoměnám.

 

V té době, Novogratz namítal proti Dimonově poznámce, že „bitcoin je podvod“, konstatováním, že Dimon jako bankéř neměl jinou možnost než znevažovat digitální měnu. Novogratzova důvěra však i přes veškerou vnější kritiku v kryptoměnový trh zůstává nadále vysoká. V říjnu byl slyšen, že za šest až deset měsíců dosáhne bitcoin hodnoty $10 000, a že institucionální investoři již začali s investicemi do bitcoinu. I přes toto tvrzení však žádnou z těchto institucí nejmenoval.

 

Během poklesu bitcoinu na hodnotu $5 500 bylo hlášeno, že Novogratz nakoupil bitcoiny v hodnotě $15 až $20 milionů a lituje toho, že během propadu cen nenakoupil kryptoměn více. Teď se však soustředí na vytváření krypto-hedge fondu, o kterém doufá, že bude největším na světě.

 

V září Bloomberg hlásil, že Novogratz začal investovat s jeho vlastním krypto-hedge fondem o hodnotě $500 milionů do digitálních měn, ICOs a příbuzných společností. Z vlastních peněz do fondu vložil již $150 milionů a zbylých $350 milionů plánuje vložit do ledna.

 

Podle Novogratze bude mít za pět let celková hodnota trhu všech kryptoměn hodnotu až $5 billionů oproti současné hodnote $220 miliard. Aby se to však stalo skutečností, je zapotřebí, aby si společnosti vyvinuli obchodní principy, které uspokojí regulátory.

 

Fotografie: Cryptonews | 11/10/2017